Перевірені на практиці рішення щодо впровадження енергозберігаючих технологій на основі частотно-регульованих систем електроприводу з використанням перетворювачів частоти та асинхронних електродвигунів із короткозамкненим ротором.

Проблема економії електроенергії та впровадження енергозберігаючих технологій на промислових підприємствах набула останніми роками особливої актуальності у зв’язку з постійним зростанням частки енерговитрат у собівартості продукції.

Впровадження частотно-регульованих електроприводів для технологічних механізмів промислових підприємств дає значну економію електроенергії (25-300/0 від величини, що споживається за рік) і дозволяє оптимізувати виробничі процеси, що дає додаткову економію сировини або енергоресурсів (пар, вугілля, газ). Термін окупності таких систем електроприводу становить від 0,5 до 2 років.

Це підтверджується досвідом промислової експлуатації таких систем на заводах та підприємствах України.

Наразі нашими фахівцями впроваджено та успішно працюють сотні частотно-регульованих електроприводів на десятках підприємств.

Так, на АТ «Стирол» один із перших впроваджених електроприводів працює з 1987 р., не маючи жодної відмови в роботі, при цьому економія електроенергії становить 350 000 кВт-год на рік.

Практичний досвід, набутий фахівцями АТ “ДІГ” за роки промислового використання частотно-керованих електроприводів, підказує дуже високу перспективність їх впровадження також на підприємствах комунального господарства, де, крім суттєвої економії електроенергії (до 35-40 %), можуть бути значно знижені експлуатаційні витрати на ремонт трубопроводів. рахунок оптимізації тиску і витрати рідин, що перекачуються.